Miškotvarkos projektai

Miškotvarkos projektas – tai dokumentas, kuriame aprašomi inventorizuoti valdos miško ištekliai, suprojektuojami kirtimai bei miško atkūrimo darbai. Miškotvarkos projektas reikalingas tam, kad miško savininkas tiksliai žinotų, kiek ir kokių medynų yra jo miško valdoje, kokias ūkines priemones joje galima ar reikia vykdyti, kokia miško vertė.  Miško valdoms iki 10 ha miškotvarkos projekto galiojimo laikas – 20 metų, didesnėms – 10 metų. Miškotvarkos projektą sudaro keturios pagrindinės sudedamosios dalys:

  1. Inventorizacinė dalis. Joje pateikiama valdos miškų charakteristika – medynų planas ir taksoraštis, kuriame aprašomi valdoje išskirti taksaciniai sklypai, medynų pagrindiniai rodikliai – medyną sudarančios medžių rūšys, jų vidutinis aukštis, skersmuo, medyno skalsumas ir medienos tūris.
  2. Miško naudojimo dalis. Šioje dalyje numatomi visi galimi medynų kirtimai, nuo jaunuolynų ugdymų iki plynų kirtimų, kirtimų plane pateikiamas biržių išsidėstymas, o kirtimų žiniaraštyje nurodomas kirtimų intensyvumas ir iškertamo tūrio kiekis.
  3. Miško atkūrimo dalis. Čia numatomi iškirstų ar planuojamų iškirsti plotų atkūrimo mišku būdai, tikslinės medžių rūšys, reikalingi sodmenų kiekiai.
  4. Aplinkosauginė dalis. Šioje dalyje išdėstomi pagrindiniai aplinkosauginiai reikalavimai, taip pat specifiniai – jei pvz. savininko valda yra saugomoje teritorijoje su atskiru reglamentu.

Miškotvarkos projektai rengiami valdoms, kurių nuosavybė yra įteisinta ir kurios yra užregistruotos Registrų centre. Miško valda turi būti vietoje paženklinta aiškiomis ir teisingomis ribinėmis linijomis.

UAB “Šilinga“ dirbantys specialistai privačių miško valdų miškotvarkos projektus rengia nuo 2002 m. ir yra sukaupę didelę šio darbo patirtį.

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s